Děkujeme!

Další ročník tradiční dobrovolnické aktivity „Čistá řeka Sázava na Vysočině“ je za námi. V pořadí jubilejní 10. ročník probíhal v týdnu od 1. 4. do 6. 4. 2019. Letošní ročník spojil dohromady téměř 720 osob všech věkových kategorií ! Za toto neuvěřitelné číslo moc děkujeme!

Stejně jako v předchozích letech, tak i v letošním ročníku se do akce zapojily mateřské, základní a střední školy z regionu. Jsme rádi, že zájem škol neustále trvá, neboť především díky dětem a žákům můžeme působit do budoucna pro zdravější životní prostředí. Každoročně se v týdnu také zapojují zájmové spolky a kluby, včetně menších skupinek přátel, které nemohou jít čistit o víkendu.

Bohužel i v letošním roce jsme si potvrdili, že „pokladů“ u Sázavy je stále dost. V letošním roce jsme našli krom běžných odpadků také například houpací lavičku, lyžák, pantofle, hrnce či kolo od auta. Dobrovolníci každý rok udiveně kroutí hlavou, jak se může stát, že takové věci se z domácnosti (kde má každý čisto), dostanou až do přírody… Stejně tak se nepříjemně projevuje faktor zbylého odpadu ze staveb, které jsou realizovány v blízkosti řeky, či od silnic.

I po ukončení letošního ročníku čekala na dobrovolníky odměna, v podobě koncertu kapely Ukulele Troublemakers v klubu OKO.

Abychom mohli materiálně zabezpečit celou akci, potřebujeme každoročně pro každého dobrovolníka pár pevných pracovních rukavic, pytel na odpad, drobné občerstvení, a pro radost upomínkový předmět. Následně je nutné také odpad svézt (ať již lodí či autem) a uložit. Velice si vážíme podpory našich partnerů a sponzorů akce, díky kterým je možné akci každoročně uspořádat a pomoci tak přírodě. DĚKUJEME!

Děkujeme všem zúčastněným a budeme se opět těšit v příštím roce 🙂

CISTA REKA SAZAVA 2019 04 04 DSC_3036 kopie

 

Čištění řeky - úseky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.